Alumaz

Jeżeli jesteś zainteresowany, potrzebujesz porady lub wyceny napisz lub zadzwoń!

tel.(48) 307-03-30

e-mail: biuro@alumaz.pl

  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Zastosowanie i wykorzystanie

Ozon jest w chwili obecnej najskuteczniejszą "bronią" do walki z pleśnią i zarodnikami grzybów (silne alergeny i źródło nieprzyjemnych zapachów) powstających na parowniku. Prawidłowo przeprowadzony proces ozonowania całkowicie sterylizuje "układ klimatyzacji"- skuteczność ozonu to blisko 97% !

Ozonowanie pomieszczeń zalecamy w celu usunięcia przykrych zapachów powstałych po zalaniach, spaleniach, jak również spowodowanych przez palenie papierosów, przygotowywanie posiłków, remont (uciążliwy zapach farb i lakierów) oraz obecność zwierząt. Ozonowanie ogranicza rozprzestrzenianie się chorób (np. grypy) w dużych skupiskach ludności (szkoły, biura, szpitale, przychodnie). Wykonujemy także dezynfekcję klimatyzacji oraz przewodów wentylacyjnych w budynkach, co chroni przed groźnymi chorobami dróg oddechowych oraz podnosi komfort pracy. Nasze usługi zalecamy we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, gdzie produkowana jest żywność, prowadzona hodowla, przetwórstwo żywności itp., także w wytwórniach, w których podczas produkcji pojawiają się przykre zapachy, zatruwające atmosferę. Właściwie nasze usługi zalecamy wszystkim tym, którym zależy na zdrowiu własnym, zatrudnionych pracowników oraz na pomieszczeniach bez względu na ich przeznaczenie pachnących świeżym, wiosennym powietrzem. Nasze usługi wykonujemy w zakresie:

• dezynfekcji (usuwanie bakterii, wirusów, grzybów, pleśni, alergenów)

• dezodoryzacji - usuwanie przykrych zapachów (stęchlizna, nikotyna, spalenizna, zapachy odzwierzęce etc.)

• ozonowania pomieszczeń (biura, domy, szpitale, sanatoria, przychodnie, restauracje, bary, lodziarnie, puby, szkoły, ośrodki sportowe, siłownie, baseny)

• ozonowania floty samochodowej oraz samolotów, statków, autokarów, pociągów

Ozonowanie skutecznie usuwa:

pleśń i grzyby

image Trwale niszczy grzyby, grzybnie oraz formy przetrwalnikowe niebezpieczne dla zdrowia osób przebywających w ich otoczeniu. Oczyszcza ściany z pleśni i usuwa przykry odór stęchlizny.

roztocze

Niebezpieczne dla zdrowia, powodują bowiem ataki astmy, alergie, osłabienie. Stężenia ozonu powyżej 0,05 ppm całkowicie je niszczy.

drobnoustroje

Giną już od śladowych ilości ozonu, dzięki czemu nie występuje niebezpieczeństwo zakażenia bakteryjnego, groźnych chorób, gnicia żywności i pojawienia się przykrego zapachu.

pyłki kwiatowe

Uwalniany podczas rozkładu ozonu tlen neutralizuje ich uciążliwe dla zdrowia właściwości i zapobiega wystąpieniu alergii, podrażnień gardła, nosa, oczu.

image

odór papierosowy

Jego liczne, groźne dla zdrowia związki chemiczne w zetknięciu z ozonem utleniają się do związków mniej szkodliwych i pozbawionych duszącej woni nikotyny. Neutralizuje zapach w pomieszczeniach, w których odór papierosów wniknął w meble, ściany oraz tapicerkę samochodu.

związki pierścieniowe oraz ich pochodne

Są stosowane jako rozpuszczalniki organiczne do lakierów i farb. Niebezpieczne dla zdrowia, mają bowiem właściwości rakotwórcze. Ozonowanie wywołuje rozpad pierścienia węglowego i utlenienie powstałych związków prostych do dwutlenku węgla, wody oraz tlenków pierwiastków wchodzących w skład pochodnych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz zbierania statystyk.Informacja dotycząca cookies.
Template designed and coded by © mazur | Usługi | Kontakt
Przedstawione dane mają charakter informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone.