Alumaz

Jeżeli jesteś zainteresowany, potrzebujesz porady lub wyceny napisz lub zadzwoń!

tel.(48) 307-03-30

e-mail: biuro@alumaz.pl

 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Ozonowanie

image

Świadczymy również usługi w zakresie ozonowania, czyli szeroko pojętej sterylizacji, która całkowicie niszczy drobnoustroje i ich formy przetrwalnikowe we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach wraz z urządzeniami i wyposażeniem, a szczególnie w zabrudzonej klimatyzacji i wentylacji.

Zalecamy ozonowanie pomieszczeń w celu usunięcia przykrych zapachów powstałych po zalaniach, spaleniach, jak również spowodowanych przez palenie papierosów, przygotowywanie posiłków, remont (uciążliwy zapach farb i lakierów) oraz obecność zwierząt.

Ozonowanie ogranicza rozprzestrzenianie się chorób (np. grypy) w dużych skupiskach ludności (biura, szpitale, szkoły, przychodnie). Wykonujemy także dezynfekcję klimatyzacji oraz przewodów wentylacyjnych w budynkach, co chroni przed groźnymi chorobami dróg oddechowych oraz podnosi komfort pracy.

Nasze usługi zalecamy we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, gdzie produkowana jest żywność, przetwórstwo żywności itp., także w wytwórniach, w których podczas produkcji pojawiają się przykre zapachy.

Ozon jest w chwili obecnej najskuteczniejszą "bronią" do walki z pleśnią i zarodnikami grzybów (silne alergeny i źródło nieprzyjemnych zapachów) powstających na parowniku. Prawidłowo przeprowadzony proces ozonowania całkowicie sterylizuje "układ klimatyzacji"- skuteczność ozonu to blisko 97% !

Co to jest ozon

Ozon jest alotropową odmianą tlenu występującą we wszystkich stanach skupienia. W stanie gazowym jest niebieski i ma charakterystyczny ostry zapach, przypominający ditlenek siarki i chlor. Ozon jako silny utleniacz (Eْ=2,7 [V]), powszechnie stosowany jest do usuwania zanieczyszczeń chemicznych, w dezynfekcji i deakaryzacji pomieszczeń, w procesie uzdatniania wody, czy jako czynnik odkażający w przemyśle spożywczym.

Ozon , czasami nazywany aktywowanym tlenem zawiera trzy atomy tlenu a nie dwa , jak tlen , którym oddychamy, na co dzień.

Ozon jest drugim , co do siły sterylizatorem znanym człowiekowi , jest w stanie niszczyć bakterie , wirusy , nieprzyjemne zapachy oraz zarodniki pleśni i grzybów. Ozon gdy ma styczność z bakteriami , wirusami czy też zapachami dodatkowy atom tlenu niszczy je całkowicie poprzez utlenianie. W trakcie tego procesu dodatkowy atom tlenu zostaje zniszczony i nie pozostaje nic, ani bakterie ani zapach , jedyną pozostałością jest czysty tlen.

Zastosowanie w sektorze motoryzacyjnym W kabinach pojazdów oraz w systemach klimatyzacyjnych, gdzie jest niezbędna czystość i higiena, czyszczenie metodami tradycyjnymi bywa niewystarczające a produkty chemiczne nie zapewniają dezaktywacji wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń. Istnieją miejsca i strefy gdzie jest prawie niemożliwe lub bardzo utrudnione usunięcie brudu i kurzu będących siedliskiem bakterii, wirusów, zarodników grzybów itd. Te mikroorganizmy , które namnażają się w zawrotnym tempie i zakażają środowisko są również źródłem wszelkich nieprzyjemnych zapachów.

Zalety ozonu

 • zabija bakterie , wirusy , zarodniki grzybów , pleśnie i wszelkie mikroorganizmy
 • niszczy zanieczyszczenia chemiczne (emitowane przez meble, wykładziny , izolacje , farby , lakiery , tworzywa sztuczne)
 • eliminuje zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego niszcząc lotne cząsteczki , które przenoszą zapachy , czyli je niszczy nie maskuje.

  JEŚLI TROSZCZYSZ SIĘ O ZDROWIE SWOJE I RODZINY JESTEŚ ALERGIKIEM JEŚLI PRZESZKADZAJĄ CI W SAMOCHODZIE UCIĄŻLIWE ZAPACHY (np. dymu papierosowego , bądź zapach twojego psa z którym podróżujesz)

 • Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz zbierania statystyk.Informacja dotycząca cookies.
  Template designed and coded by © mazur | Usługi | Kontakt
  Przedstawione dane mają charakter informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone.